„Prinášame Svetlo Do Života“

[slideshow_deploy id=’3095′]

 

Objekt:

Hotel a Čerpacia stanica – Biele studničky

Investor:

Milan Korytko

Dátum realizácie:

Apríl 2016

 

Použité produkty

         

ISKRA LED                                                       ELBA LED

  • 1x Iskra LED Arm / 24W / Anodovanie: Black / Optika: T2 / Teplota chromatičnosti: 5000K
  • 11x Iskra LED Arm / 36W / Anodovanie: Black / Optika: T2 / Teplota chromatičnosti: 5000K
  • 14x Elba LED / 38W / Anodovanie: Black / Optika: – / Teplota chromatičnosti: 3500K

 

Realizácia

         Do objektu bolo dodaných celkovo 12 kusov svietidiel Iskra LED, ktoré sú namontované na oceľových stĺpoch s výložníkom vo výške 5 až 7 metrov. Tieto svietidlá sa taktiež namontovali na betónové stĺpy, kde sa využili pôvodné výložníky, nakoľko vyhovovali požiadavkám pre osvetlenie objektu. Parkové svietidlá Elba LED v celkovom počte 14 kusov sa namontovali na oceľové stĺpy s výškou do 6 metrov.

         Je vidno rozličnosť vo farbe svetla (teplota chromatičnosti), nakoľko pre komunikácie bolo vhodnejšie použiť ostrejšie svetlo v studenej bielej, no a v blízkosti častého pohybu osôb sa uprednostnilo svetlo v teplej bielej. Celková energetická náročnosť oproti pôvodnému riešeniu poklesla nakoľko pôvodne boli použité trubicové žiarivky (42W) a výbojky (50W). Montáž dodaných LED svietidiel si zabezpečoval investor svojpomocne.

 

Popis objektu

          V krásnej prírode pod horským priechodom Dargov sa nachádza areál **hotela „Biele Studničky“ spolu s čerpacou stanicou rovnakého názvu. K hotelu patria aj chaty a koliby, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hotela a zabezpečujú tak dostatočnú kapacitu pre návštevníkov tohoto viacúčelového miesta. Neoddeliteľnou súčasťou hotela je aj reštaurácia, ktorá ponúka aj denné menu a zároveň disponuje aj sálou pre organizovanie rôznych akcií ako sú Svadby, Oslavy alebo Firemné akcie.

          Čerpacia stanica poskytuje kvalitné palivá za výhodné ceny a je vybavená vlastnou kaviarňou, kde sa zákazníci môžu na chvíľu zastaviť a občerstviť sa tak počas dlhých ciest. V rámci čerpacej stanice je vybudovaná aj odstavná plocha pre kamióny a parkovanie pre automobily, kde si vodiči môžu bezstarostne odparkovať svoje dopravné prostriedky a pokojne si tak vychutnať to čo tento objekt ponúka.

www.hoteldargov.sk