„Prinášame Svetlo Do Života“

[slideshow_deploy id=’352′]


Výber z kolekcie moderných LED svietidiel zo širokej ponuky parkových, pouličných, priemyselných, dekoratívnych LED svietidiel / stĺpikov a stožiarov. Technológia povrchovej úpravy – eloxovanie (anódovanie), zabezpečuje estetický dizajn, vysokú odolnosť voči vonkajším vplyvom a ekologické vlastnosti vzhľadom na životné prostredie. Kolekcia LED svietidiel sa vyznačuje dokonalým spojením inovatívnych technológií a moderného dizajnu. Použitie LED svietidiel ROSA ponúka hneď 3 oblasti úspor, ktoré robia osvetľovaciu sústavu účinnejšou, energeticky úspornejšou a investične výhodnejšou.

logo_rosa


Technológia LED

Produkty ROSA – LED moduly sú vybavené výkonnými diódami na dosiahnutie svetelnej účinnosti až 136 lm / W pre jedno svietidlo.

 cuddle LED

Čo je to TEPLOTA FARBY?

Okrem najpopulárnejšieho svetelného parametra, čím je intenzita, existuje ďalšia veľmi dôležitá vlastnosť – teplota farby. Farba (teplá, studená, neutrálna) prispieva ku konkrétnej nálade človeka (k práci, či pre odpočinok) v skratke vytvára určitú atmosféru.

Teplota farby vyjadrená v kelvinoch [K] daného jasu (svetelného zdroja) zaznamenáva hodnotu rovnú teplote úplne čierneho telesa, vyžarujúceho svetlo najbližšej farby svetla porovnávaného svietidla. V závislosti od farby svetla jeho zdroj vyžaruje iné množstvo tepla. Meria sa podľa Kelvinovej (K) termometrickej stupnice.

V praxi sa korelovaná hodnota tohto parametra (CCT) používa na opis farby svetelných zdrojov.

Základné známe farby svetla sa dajú porovnávať s atmosférickými javmi. Týmto spôsobom sa vytvoril špecifický zoznam umožňujúci porovnanie farieb prírodných javov:

 • 2000 K – farba sviečky
 • 2800 K – veľmi teplá biela farba (žiarovka)
 • 3000 K – východ / západ slnka
 • 3200 K – farba žiaroviek štúdiových lámp
 • 3300 K – 4000K – neutrálna biela
 • 4000 K – biela
 • 5000 K – studená biela farba
 • 6500 K – denná farba – studená
 • 10000-15000 K – farba čisto modrej oblohy
 • 28000-30000 K – blesk

teplota_farieb


DIZAJN vonkajšieho osvetlenia

Hlavnou referenciou pri návrhu vonkajšieho osvetlenia je biela – prirodzená farba, teda denné svetlo. Čo je dôležité, biele LED svetlo v noci pri osvetlení cesty poskytuje oveľa lepšiu viditeľnosť ako žlté svetlo, ktoré sa používa vo vysoko-intenzívnych svetelných zdrojoch. Biele svetlo taktiež zvyšuje prirodzenosť prostredia a zvyšuje pocit bezpečia užívateľov cesty.

Svietidlá ROSA – LED ponúkajú štandardne tri varianty teploty farby: 3500 K, 4000 K alebo 5000 K. Teplá farbu 3500 K je vhodná pre osvetlenie mestských priestorov a parkov. Na druhej strane, vďaka vyššej svetelnej účinnosti je biela farba 5000 K používaná v pouličných osvetleniach. Voľba možností závisí od požiadaviek zákazníka.

Na objednávku ROSA realizuje svietidlá s rôznymi teplotami farby (2700-5000 K).(Horizontálna stupnica s farbami bieleho svetla od 1,0k do 10k – vo vyššie uvedenom príklade)


Čo je to INDEX podania farieb (CRI)?

Tento parameter určuje, do akej miery sú farby svetelných objektov vnímané. Čím vyššie sú farby, tým lepšie vyzerajú a tým prirodzenejšie sú objekty. Maximálna hodnota „100“, ktorá reprodukuje farby osvetlené slnečným svetlom.

Čo je to INDEX rozsahu gamut (GAI)?

Je to pomer plochy definovanej na farebnom priestore chromatickými súradnicami špecifikovaného zdroja svetla k oblasti čierneho telesa s rovnakou farebnou teplotou (GAI sa rovná 100).

Čím vyšší je GAI, farby pod daným zdrojom svetla sú viac nasýtené, zatiaľ čo farby odrážané zdrojom GAI vyšším ako 100 dosiahnu sýtosť.

GAI_CRI

 * určené pre svietidlá OS-11, Atlantis, ELBA

**+/-2


OPTIKA, tichá hrdinka LED revolúcie

Optika v svietidlách vybavených svetelnými zdrojmi LED je súčasťou, o ktorej sa hovorí len málo alebo zriedka, ale je rovnako dôležitá ako samotné LED diódy.

Šošovky v kombinácii s vysoko výkonnými diódami umožňujú dosiahnuť vysokú distribúciu svetla a účinnosť optických systémov.

Kombinácia vysoko účinných svetelných zdrojov – LED s presnou optikou – šošovkami umožňuje splniť požadované triedy osvetlenia pri nižšej spotrebe energie v porovnaní s výbojkovými zdrojmi.

Svietidlá ROSA sú vyrobené z polymetylmetakrylátu odolného voči vysokej teplote (PMMA). PMMA je materiál odolný voči UV žiareniu, takže počas používania nie sú systémy šošoviek degradované.

Vo vymeniteľných moduloch používaných firmou ROSA v uličných svietidlách (napr. Cuddle, Ursa), osvetľovacích súpravách (napr. Cut, Stick) a v osvetlení OW LED je možné použiť štyri optiky s asymetrickým rozložením svetla:

T2, T3, ME, DW

optika-rozdelenie

 

Tieto optiky sa používajú pre osvetlenie triedy M (predtým ME) a C (predtým CE) v závislosti od rozdelenia ciest a usporiadania svietidiel, napríklad:
 • T2 optika najlepšie osvetľuje užšie cesty s dvoma jazdnými pruhmi, ako aj pri inštalácii svietidiel v strede jazdného pruhu, ktoré oddeľujú vozovku do dvojpruhovej konfigurácie;
 • ME optika pre širšie cesty – osvetľuje dokonca tri pruhy s chodníkmi po oboch stranách cesty so svietidlami iba na jednej strane cesty.

Naša spoločnosť dokáže pomôcť analyzovať každý Váš projekt a jeho potreby osvetlenia v programoch simulácie osvetlenia, ako sú Dialux alebo Litestar.


Parkové svietidlá

 V parkových svietidlách firmy ROSA je použitých mnoho rôznych riešení optických systémov:
– v klasických svietidlách (OS-11 LED, ATLANTIS LED, ELBA LED) boli použité difuzory vyrobené z polymetylmetakrylátu odolného voči vysokým teplotám (PMMA). Tento materiál poskytuje osvetlenie s nízkym oslnením a klasický vzhľad svietidla.

 

download-pdf-button

– v moderných svietidlách (MIRA LED, MIZAR LED, DROP LED) boli použité systémy šošoviek v rôznych konfiguráciách: symetrické a asymetrické. Vďaka špecializovaným šošovkám pre LED moduly sa moderné svietidlá vyznačujú vysokou rovnomernosťou osvetlenia.

 

download-pdf-button


Optika určená na osvetlenie typu P                                                                                       (predtým S)

Jedná sa o triedu osvetlenia pre cesty určené pre chodcov a cyklistov alebo pre vnútorné cesty priamo v obciach (ulice) – používané sú vo variantoch svietidla ISKRA LED s SP optikou.

Extrémne široký lúč svetla v tejto optike umožňuje rozostup medzi stĺpami do 40 metrov pri montáži ISKRA LED 24W o 5m menej (trieda P4).

download-pdf-button

               Príklad osvetlenia ISKRA LED

Cyklistické a pešie trasy

ISKRA LED 24W, SP optika

Parametre:

H – montážna výška: 5m

W – Rozostup stĺpov: 40m

S – šírka cesty: 5m

Trieda osvetlenia P4

 


Optika OW ´VS´

V tomto prípade sa jedná o ďalší variant optiky, ktorý sa používa s vymeniteľným modulom LED v svietidle OW LED. Má široké, symetrické rozloženie svetla vo forme štvorca, ktoré poskytuje veľmi vysokú rovnomernosť intenzity osvetlenia.

Aplikácia:

– osvetlenie parkov a námestí

download-pdf-button

                               – osvetlenie zavesené uprostred vozovky


Optika na prechody pre chodcov

– navrhnuté popri európskych smerniciach na osvetlenie prechodov pre chodcov;

– zabezpečenie nízkeho oslnenia a vysokého osvetlenia všetkých prechodov pre chodcov;

– navrhnuté pre pravostrannú a ľavostrannú premávku.

Dôležité! Optika pre ľavostrannú premávku je vhodná pri osvetlení konfigurácie križovatiek s ostrovčekom.

Pedestrian_1

 

 

 

 

 

 

 


Optika DAMA LED

Používajú sa v parkových pasážach, pričom sú vybavené objektívmi s veľmi širokým rozptylom svetla, pokryté priehľadným alebo matným difúzorom, ktoré umožňujú osvetliť veľké plochy aj pri nízkej výške svietidla. Vďaka inštalácii svetelného zdroja vo výške len 0,8 m odpadá tak efekt oslnenia chodcov.

dama-optika


Optika SAL DECO LED

Aplikovaná optika v osvetľovacích stĺpoch ROSA osvetlená odrazeným svetlom z metalizovaných reflektorov s veľmi nízkym oslnením.

 SAL DECO 1 LED
Sal-deco-1

 

SAL DECO 2 LED

Sal-deco-2


Vymeniteľné LED moduly

Odnímateľný modul LED obsahuje 12 LED diód XP-G3 alebo XT-E. K dispozícii s piatimi jedinečnými optickými obvodmi. Modul LED s konektormi je vodotesný (IP66), má snímač tepelnej ochrany a vysokú odolnosť voči elektrickému výboju.

Montáž a demontáž modulu vyžaduje len základné nástroje.

led-modul-rosa


Ochrana proti nadmernému napätiu

Vonkajšie osvetlenie s LED technológiou je vystavené možnému prepätiu a to poruchou elektrickej siete alebo vplyvom atmosférických javov, ako je napríklad blesk. Všetky svietidlá ROSA LED sú vybavené prepäťovou ochranou 10 kV, ktorá znižuje prepätie na bezpečnú úroveň elektroniky používanej v svietidlách LED. Táto ochrana výrazne zvyšuje odolnosť svietidiel na elektrické výboje (až 15 impulzov pri 10 kV). Navyše v prípade väčších impulzov alebo vyšších impulzov energie sa samotná prepäťová ochrana zničí spôsobom odrezania svietidla zo siete.


Konštrukcia svietidla

Svietidlá ROSA LED a osvetľovacie svietidlá ROSA LED sú vyrobené z kvalitných profilov hliníkovej zliatiny, ktoré sú povrchovo chránené eloxovaním (anódovaním). Sú charakteristické vysokými tepelnými vlastnosťami (tepelná vodivosť> 200 W / mK). Anodizačná aplikácia chráni telá svietidiel proti korózii a agresívnym vonkajším vplyvom, ako sú kyslé dažde, morská voda, UV žiarenie a soľ. Zároveň svietidlo poskytuje dekoratívny hliníkový vzhľad. Anodický povlak okrem estetických vlastností zlepšuje prenos tepla z tela prostredníctvom žiarenia a tak je udržiavanie nízkej teploty diód efektívnejšie, čo podstatne ovplyvňuje ich trvanlivosť.

Hliníkové stožiare a telesá svietidiel z AL zliatiny sú povrchovo upravené eloxovaním v škále farieb: naturálna C0, champagne C-23, olivová C-33, hnedá C-34, čierna C-35, čierna lesklá C-35W, inox C-45, inox lesklý (nerezová) C-45W, šedá CI-63, grafitová CI-65, zelená CI-75 a antracit CI-78.

* Neplatí pre LED OS-1, ELBA LED, ATLANTIS LED, MAGNOLIA LED a LUNOIDA LED.


Napájací zdroj

Svietidlá ROSA LED sú vybavené uznávanými, vysoko výkonnými, pevnými prúdovými a programovateľnými napájacími zdrojmi radu Philips Xitanium a Osram 4DIM. Ponúkajú spoľahlivosť a vysokú flexibilitu kvôli veľkému počtu programovateľných možností.

Dostupné funkcie:

– možnosť nastavenia výstupného prúdu;

– rozhranie DALI alebo 1-10V (voliteľné);

– programovateľné časové profily;

– kontrola teploty;

– regulácia výkonu svietidla s výstupným napätím;

– udržiavanie konštantného svetelného výkonu v čase;

– zníženie výkonu pripojením ďalšej fázy (voliteľné).

Čo je dôležité, vďaka puzdru s rýchlo-spojkou si vyžaduje výmena napájania iba základné nástroje.

phlips-zdroj

 

 

 

Regulácia teploty LED modulov umožňuje zníženie výkonu pri vyššej teplote, než je naprogramovaná teplota, čo chráni diódy pred prehriatím a následne sa tak rýchlejšie vychladia.

Programovateľné časové profily zaručujú zvýšenie úspor LED osvetlenia (redukujú spotrebu energie svietidiel, čo sa prejavuje v ekonomických úsporách). K dispozícii je výber až piatich úrovní výkonu od 10 do 100% menovitého výkonu pri akomkoľvek danom svietidle. Napájací zdroj použije výhradne naprogramovaný časový profil – variabilnú úroveň svietidiel v dennom rámci podľa potrieb investora.

Obszar roboczy 1


Externý ovládací systém

Svietidlá ROSA LED sú vybavené rozhraním DALI alebo 1-10V *, ktoré umožňuje pripojenie svietidiel k samostatným regulátorom alebo k celému riadiacemu systému, ktorý obmedzuje spotrebu energie.

Správne ovládanie výkonu svietidla v závislosti napríklad na premávke na vybranom segmente cesty poskytuje dodatočné úspory 40-70%. Schopnosť zahrnúť svietidlá pre špecifické skupiny (napr. Skupina prechodov pre chodcov alebo skupinu hlavných ulíc mesta) uľahčuje súčasné riadenie klasických svietidiel.

Riadiaci systém okrem toho umožňuje hlásenie porúch (napr. Keď svietidlo prestane pracovať – signalizuje chybu) prostredníctvom systému, e-mailu alebo sms.

Prečo to stojí za to?

 • Znižovanie spotreby energie a zároveň znižovanie nákladov;
 • Monitorovanie a diaľkové ovládanie mestského osvetlenia;
 • Riadenie intenzity osvetlenia v reálnom čase;
 • Naprogramovanie spínacích časov a intenzity svietidiel pre zvolený čas dňa, roka.

Doba životnosti – ZÁRUČNÁ DOBA

Spojenie technologických vlastností hliníkovej zliatiny a povrchovo upraveného telesa s LED diódami (min. 70 000 hod), umožňuje poskytnúť zvýšenú garančnú lehotu na produkty ROSA.

 

NA VŠETKY LED PRODUKTY FIRMY ROSA JE POSKYTNUTÁ ZÁRUKA NA 5 ROKOV!!!

5rokovzaruka.png.ximg.l_full_m.smart