„Prinášame Svetlo Do Života“

[slideshow_deploy id=’3491′]

 

Objekt:

Hala pre výrobu a skladovanie vína – Vinárstvo Ostrožovič

Investor:

Jaroslav Ostrožovič – J. & J. Ostrožovič

Dátum realizácie:

Január 2017

 

Použité produkty

       

  ISKRA LED LB 36                                          ISKRA LED LB 80

  • 13x Iskra LED LB 36 / 36W / Anodovanie: Champagne / Optika: HB-WWW / Teplota chromatičnosti: 5000K
  • 5x Iskra LED Arm 80/ 80W / Anodovanie: Champagne / Optika: HB-WWW / Teplota chromatičnosti: 5000K

 

Realizácia

         Celkovo sa do vinárskej haly dodalo 18 LED svietidiel, ktoré boli namontované do trámovej časti stropu samotnej haly. Tieto svietidla sa rozmiestňovali na základe výpočtov svetelno-technickej štúdie programom DIALux podľa zadaného montážneho plánu. Vysoká precíznosť osvetlenia bola hlavnou prioritou celého projektu no v neposlednom rade zohrával veľkú úlohu aj dizajn svietidiel, ktoré nesmeli narúšať celkový dizajn stavby. Svietidlá však svojím vyhotovením dokonale zapadli do haly a svojím anodovaním „Champagne“.

         Farba svetla (teplota chromatičnosti) bola zvolená v studenej bielej, nakoľko sa jedná o pracovné prostredie, kde je potrebný každý detail z hľadiska bezpečnosti pri práci. Montáž dodaných LED svietidiel si zabezpečoval investor svojpomocne.

 

Popis objektu

          Rodinná firma manželov Jarky a Jara J&J Ostrožovič je vinohradnícko-vinárska firma s najdlhšou históriou na slovenskom Tokaji. Od roku 1990 vyrába kvalitné odrodové a výberové vína. V roku 1993 ako prví priniesli na slovenský trh sólo spracované vína z tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát žltý reduktívnou technológiou. Od roku 1998 spracúvajú hrozno najmodernejšími technológiami, vrátane riadenej fermentácie. Sú sebestační v pestovaní hrozna.

          Obhospodarujú 55 hektárov vlastných rodivých tokajských vinohradov systémom integrovanej produkcie, ktorá je šetrná k ľudom a prírode. Tri skvosty z ich produkcie sa zaradili medzi tisíc najlepších vín sveta a každoročne sa ich vína pýšia medailami zo slovenských i medzinárodných výstav. Ich prácu a nadšenie pre víno ocenil aj Zväz vinohradníkov a vinárov Slovenska, ktorý im udelil titul Vinárska extratrieda – počas 10 rokov patrili ich vína každoročne medzi 100 najlepších v Národnom salóne vín SR.

www.ostrozovic.sk