„Prinášame Svetlo Do Života“

Miesto montáže:

Hviezdoslavovo námestie – Bratislava (pasáž)

Investor:

O2 Business Services, a. s.

Dátum realizácie:

Jún 2016

 

Použité produkty

     

SP-31W                                                             Z-60T

  • 1x Dekoratívny stĺp typu SP-31W / Farba plastového povrchu: Black / Výška: 4m
  • 1x Základová konštrukcia typu Z-60T

 

Realizácia

         Pre potreby spoločnosti O2 – telefonica company ako poskytovateľa telefónnych služieb na Slovensku zabezpečila od nás spoločnosť O2 Business Services, dekoratívny stĺp parkového osvetlenia na ktorom sú umiestnené 2x WiFi AP vysielače, pre vytvorenie WiFi free zóny na danom mieste. Bolo nevyhnutné splniť požiadavku mestskej časti aby nový stĺp bol podobný ako pôvodné stĺpy, ktoré sa na námestí už nachádzajú. Montáž dodaného stĺpu si investor zabezpečoval vo vlastnej réžii.

 

Popis miesta montáže…

         Hviezdoslavovo námestie je námestie v Bratislave v mestskej časti Staré Mesto. Je pomenované podľa slovenského básnika Pavla Országha Hviezdoslava (1849 – 1921). Je jedným z najznámejších námestí v Bratislave. V minulosti malo rôzne názvy: koniec 18. st. – 1840 a 1861 – 1899 Promenade(platz), 1840 – 1852 Theaterplatz, 1852 – 1861 Radetzkyplatz, 1899 – 1920 Kossuth Lajos-Platz/Kossuth Lajos-tér, 1921 – 1930 Palackého sady. Nachádza sa na ľavom brehu Dunaja, medzi Mostom SNP a Slovenským národným divadlom.

         Hviezdoslavovo námestie prešlo koncom 20. storočia výraznou rekonštrukciou, pričom sa jeho vzhľad výrazne zmenil. Pred rekonštrukciou pripomínalo skôr malý mestský park s množstvom zelene, v súčasnosti má charakter mestského korza. Námestie je predovšetkým pešia zóna s množstvom zelene, v centrálnej časti námestia sa nachádza pódium určené na kultúrne podujatia a stredom námestia prechádza pozdĺžna fontána. V blízkosti Slovenského národného divadla sa nachádza socha Pavla Országha Hviezdoslava v nadživotnej veľkosti.

www.o2bs.sk